Sorular ve Cevaplar

Web tasarım çalışmaları ne kadar sürer?

Yapılan projeye göre web sitesi tasarım süresi değişmektedir. Standartlar dahilinde Kurumsal Web Tasarım çalışması yaklaşık 1 hafta içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu süreçten sonra isteğe göre rötüşler gerçekleşebilmektedir. KOCsys olarak yapmış olduğumuz kurumsal web tasarım hizmetlerimizin %100 tamamlanmış hali 2 haftada rötüşleri ile bitmektedir. Bazı özel projeler, kapsamı itibari ile 1-2 ay sürebilmektedir.

Web sitesi yaparken kapora alıyor musunuz?

Web sitesi yaparaken kapora almıyoruz. Ancak web sitesi için domain (alan adı tescili) ve hosting (sunucu) almak gerek gerekiyor. Bunlar olmadan web sitesine başlamıyoruz. Başlangıçta sizlerden domain ve hosting parası alıyoruz.

Memnun kalmazsam paranın tamamını iade ediyor musunuz?

Web tasarıma başlamadan önce satın almış olduğunuz hosting ve domain ücretleri haricinde tüm paranız eksiksiz sizlere geri ödenir. Herhangi bir ekstra kesinti yapılmaz. Parası ödenen hosting ve domaininiz bizde değil sizde kalır. Dilediğiniz vakit bunları kullanabilirsiniz.

Web Sitesi oldu bitti. İleride karşıma bir fatura çıkacak mı?

Web sitesi tasarımında domain, hosting, tasarım (el emeği) ücreti ödersiniz. Tasarım (el emeği) ücreti sadece bir kere ödenir. Domain ve hosting ücreti de her yıl dolar kuruna bağlı olarak ödemesi gerçekleştirilir. Kısacası biz evinizin içini diyazn ediyoruz. Evin içinde olan her şeyi biz size veriyoruz ve parasını sadece bir kere ödüyorsunuz. Ancak bu eşyaları sığdırmak için büyük ya da küçük bir arsa (hosting / sunucu) kiralarsanız ve bunu her yıl ödersiniz. Aynı şekilde bu arsanızın bulunduğu adresi tarif eden domain kiralar ve her yıl ödemesini yaparsınız.

Web sitesini kendim yönetebilecek miyim?

Tüm web tasarım projelerimizde yönetim paneli bulunmaktadır. Böylelikle kullanıcı web sitesi üzerinde istediği zaman bize ihtiyaç duymadan güncelleme yapabilir. Eğer müşterimiz web sitesi ile ilgili güncellemeleri bizim takip etmemizi istiyorsa; yine yazdığımız bu yönetim paneli vasıtası ile web sitesi gerekli güncellemelerini biz yapıyoruz.

Web sitesi yapımında kullandığınız teknolojiler nelerdir?

EF Tasarım olarak web tasarım sektöründe tüm teknolojik yenilikleri takip ediyoruz. Projelerimizde ağırlıklı olarak PHP, MYSQL, HTML5, CSS3 tekolojilerini kullanıyoruz. Tasarım çalışmalarında Photoshop kullanıyoruz. Ürettiğimiz web sitelerinin standart olarak mobil versiyonlarını da yapıyoruz.

Web sitesi mobilini yapıyor musunuz?

2011 yılına kadar müşteri isteği ile özel mobil tasarımlar yapıyorduk. Şu an web tasarım standartlarımızda müşteri özel olarak istemese bile web sitesini mobil uyumlu olarak tasarlıyoruz.

Web sitemin uygulaması IPHONE'larda da çalışacak mı?

Tüm web sitelerimiz mobil uyumludur. Uygulamadan kastımız marketten oyun yükler gibi yüklemektir. Burda asıl amaç işletmelere kurumsal kimlik kazandırmaktır. Bu servisimiz sadece Google Play için geçerli. Android telefonlarda kullanabilirsiniz. IOS işletim sistemine sahip APPLE marka telefonlarda kullanamazsınız. Apple uygulama mağazalarında uygulama yayınlamak ekstra maliyet gerektirdiğinden bu servisi ücretsiz sunamıyoruz.

Google'da ilk sayfada çıkma garantisi veriyor musunuz?

Google’da ilk sıralara çıkma garantisini hiç kimse veremez. Bunu diyenler sektörde yeni olup bilgisi olmayanlar, ya da dolandırıcılardır. Hedeflediğiniz anahtar kelimeyi görmeden peşinen bu hükmü verenlerden uzak durunuz. Bir sayfanın google da ilk sayfaya veya sıraya çıkma süresini etkileyen bir çok etmen vardır. Rekabetin fazla olduğu kelimelerde kısa sürede rakipleri geçmek için çok emek ve zaman harcamak gerekmektedir. Bu etmenlerden biri de site içi SEO ve web sitesi hızıdır. Bunları da web tasarım yaptığımız işletmelere ücretsiz bir şekilde sunuyoruz.

Çalışmalarınızda CMS sitemlerini kullanıyor musunuz?

Müşteri isteğine göre WordPress, Drupal, Joomla, Opencart gibi CMS sistemlerini kullanıyoruz. Tüm bu alanlarda uzman ekiplerimiz bulunmakladır.

Daha önce hiç web site kullanmadık eğitim veriyor musunuz?

Tüm web site içeriğinizi kolayca düzenleyebileceğiniz kullanımı basit bir yönetim paneline sahip olacaksınız bu türkçe panel yardımı kolayca içeriklerinizi teknik bilgiye ihtiyaç kalmadan kendiniz girebilirsiniz. Yinede sorun yaşadığınız da destek ekibimizi aramaktan hiç çekinmeyin.

Web site kurulduktan sonra içerik nasıl girilir?

Web site kurulumu tamamlandıktan sonra genelde tüm müşterilerimizin içeriklerini editörlerimiz tarafından girmekteyiz. Bu satın alma aşamasında anlaşmaya bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Eğer siz giriş yapmak isterseniz tarafınıza verilen admin bilgilerinizi kullanarak gelişmiş panel yardımı ile kolayca girebilirsiniz.

Şu anda web sitemiz var içerikleri aynı şekilde taşıyabilir miyiz?

Eski web sitenizde bulunan tüm içeriklerinizi dilerseniz alanında uzman editörlerimiz tarafından eksiksiz olarak girilir. Siteniz bu aşamalarda yayında olmayacaktır ve yarım içerikle müşteri ve ziyaretçi kaybı yaşamazsınız web siteniz tüm bilgiler girildikten sonra yayına alınacaktır.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?

İletişim formunu doldurarak istediğiniz konuda soru sorabilirsiniz. 24 saat içinde sorunuza cevap verilecektir. Dilerseniz telefon ederek daha hızlı bir şekilde sorununuz cevabını öğrenebilirsiniz.

Soruu Gönder

Şimdi tam zamanı !

Proje fikirlerinizin bizimle hayat bulmasını istiyorsanız…